На кордоні Білорусі та Польщі збільшується кількість мігрантів

На польсько-білоруському кордоні спостерігається зростання напруги, пов’язаної зі збільшенням числа мігрантів, які прагнуть перетнути кордони та потрапити в країни Європейського Союзу.

У білоруському лісі, неподалік кордону з Польщею, зібралася група з 12 мігрантів, переважно молодих осіб із Близького Сходу. Вони чекають на можливість перестрибнути через паркан, щоб потрапити на територію Польщі. Їхні дії уважно спостерігають озброєні прикордонники.

У контексті триваючих виборів до Європарламенту, міграційна проблема викликає все більше напруги в Європі, особливо коли ультраправі партії вимагають жорсткішого контролю над міграцією.

У Польщі міграційне протистояння набуває додаткового геополітичного забарвлення. Ще у 2021 році Польща та Євросоюз звинуватили Білорусь і Росію у намаганні спровокувати хаос, направляючи мігрантів до Європи. Мінськ та Москва відкидають ці звинувачення.

За повідомленням польського уряду, останнім часом кількість мігрантів зросла. Цього тижня сталася трагічна подія: польський військовий загинув від ножового поранення, завданого мігрантом, який намагався перетнути кордон 28 травня.

У відповідь на цей інцидент, уряд Дональда Туска оголосив про плани знову ввести заборонену зону вздовж кордону.

Один із мігрантів, 24-річний Ахмед Лебек з Сирії, поділився своєю історією. Він сказав, що вже понад місяць перебуває на кордоні. Його брат, не витримавши умов, повернувся до Білорусі та з того часу не виходить на зв’язок.