Молдова має намір вирішити Придністровький конфлікт перед вступом до ЄС

Процес врегулювання придністровського конфлікту, за словами віце-прем’єра Олега Серебряна, залежить не лише від питання євроінтеграції, а й від економічної ситуації в Молдові та війни в Україні.

Відповідно до слів віце-прем’єра Серебряна, керівництво Молдови не має наміру відмовлятися від Придністров’я в інтересах вступу до Євросоюзу. Він заявив: “Ми плануємо розпочати переговори про врегулювання паралельно з процесом євроінтеграції. Ясно, що процес реінтеграції не повністю залежатиме від євроінтеграції, але він сприятиме об’єднанню берегів Дністра”. Віце-прем’єр висловив своє ставлення до висловлювань деяких радикальних молдавських політиків, які твердять, що відмова від Придністров’я прискорить вступ до ЄС. Згідно з Серебряном, процес врегулювання Придністров’я залежить від багатьох чинників, включаючи ситуацію в економіці Молдови та війну в Україні. Він пояснив: “Багато в чому майбутнє врегулювання Придністров’я залежить від обстановки в Україні, але це не єдиний фактор. Воно також залежить від нас і нашого населення. Якщо ми зможемо створити привабливі умови для мешканців Придністров’я, то це сприятиме зближенню”.

Такий же погляд на ситуацію висловив голова парламенту Молдови, лідер Партії «Дії та солідарності» Ігор Гросу. Він зазначив: “Процес інтеграції Молдови до Європейського союзу не пов’язаний безпосередньо з вирішенням придністровського конфлікту. Це два різні процеси, які рухаються різною швидкістю”. Він вважає, що інтеграція Придністров’я в Молдову займе багато часу, але це не перешкода для вступу країни до ЄС. Гросу додав: “Неможливо швидко вирішити конфлікт зараз, оскільки це призвело б до його ескалації”.