Лукашенко обмежив свободу ЗМІ і масових зібрань

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав низку законів, що стосуються роботи ЗМІ, а також організації та проведення масових зібрань.

Про це повідомляється на офіційному сайті президента РБ.

У законі про ЗМІ було розширено перелік інформації поширення якої в ЗМІ і на інтернет-ресурсах заборонено. Вводиться заборона на публікацію результатів опитувань думки населення, які ставляться до політики і зроблені без акредитації. ЗМІ відтепер заборонено висвітлювати в прямому ефірі неузгоджені мітинги.

Генеральному прокурору, прокурорам областей і Мінська дозволено обмежувати доступ до сайтів. Також закон передбачає вжиття заходів, які обмежать вплив інших країн на ЗМІ Білорусі.

Другим законом в Білорусі забороняється проведення мітингів без узгодження з владою. ЗМІ відтепер заборонено висвітлювати в прямому ефірі неузгоджені мітинги, а співробітникам медіа заборонено організовувати і брати участь в подібних заходах. Політичні партії та громадські організації будуть нести відповідальність за заклики до участі в неузгоджених акціях.

Крім цього, Лукашенко підписав закон, за яким оперативно-аналітичний центр при президенті Білорусі може обмежувати функціонування мереж електрозв’язку – влада зможе отключть стільниковий зв’язок або інтернет при необхідності (зокрема, при загрозі національної безпеки).

Джерело: MIG News

Share via