Литовська митниця посилить перевірки на кордоні з Білоруссю

Кримінальна служба митниці Литви та Литовська адміністрація транспортної безпеки проводитимуть регулярні рейди на прикордонних з Білоруссю постах та детальні перевірки. Причиною стала розкрита нова схема обходу санкцій, повідомляється на сайті литовської митниці.

За версією литовської сторони, вантажні тягачі з напівпричепами зареєстрованих у Литві компаній виїжджають до Білорусі та Росії для перевезення вантажів, але так і не повертаються. За такою схемою вивозять люксові автомобілі.

«Помічено, що окремі люди реєструють на своє ім’я транспортні засоби, що виїжджають, але потім не повертаються до Литви», — констатує митниця Литви.

У зв’язку з цим митниця Литви нагадує, що стаття 15 закону про міжнародні санкції передбачає штраф від 50 до 100% вартості товару та не менше 10 тисяч євро за такі порушення санкцій щодо юридичних осіб.

Перші рейди, проведені на пунктах пропуску «Мядинінкай» та «Шальчинінкай» виявили такі порушення, як відсутність чинних посвідчень, водіння без використання чи використання підробленої картки водія тощо.

Такі порушення використовуються як інструмент для обходу санкцій ЄС проти Росії та Білорусі, допомагаючи деяким компаніям знаходити ґрунт для незаконної діяльності.