Гаага для Путіна та Лукашенка наблизилася ще на кілька кроків

Журналіст Орест Сохар пояснив, чим загрожує Путіну і Лукашенку голосування Європарламенту за трибунал для них.

Це означає, що європарламентарі вважають Путіна злочинцем рівня Мілошевича, і тому збираються полювати на його політичний скальп і потім судити, пише журналіст.

Одна річ, російському диктатору “розпльовуватися від міжнародних санкцій на маріонеток, інша справа – побачити для себе перспективу нового Нюрнберга”.

На цьому етапі ЄП поставив собі завдання знайти юридичний шлях переслідування диктаторів із міжнародним імунітетом. Інший напрямок пошуку – через Генасамблею. ЄС тепер стане локомотивом цього процесу. Нам потрібно щонайменше 129 голосів.

“Щоб Путіну не було сумно на трибуналі, до списку фігурантів включено і Лукашенка”.

Йдеться також про покарання Шойгу та інших чиновників, яких не можна притягнути до відповідальності за війну через Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Аналогічний трибунал було проведено у Нюрнберзі – тоді судили лідерів нацистів – близько двох десятків людей.

Єврокомісар з юстиції Рейндерс повідомив, що ЄС уже обговорює з Києвом та Гаагою створення міжнародної спецпрокуратури, яка розслідуватиме злочини агресії.

Ще одна важлива ініціатива: Європарламент планує конфіскувати заморожені активи центробанку РФ і використовувати їх як репарації для України. Це перший крок до конфіскації російських капіталів там.

Рішення щодо трибуналу має показати російському панівному класу, що їхня країна зайшла в глухий кут.

«Це важливо, щоб зупинити у суспільстві імперіалістичний наратив», – вважає латвійський депутат Робертс Зіле.

«Давайте не запізнимося хоча б із трибуналом, якщо ми вже запізнилися з «Леопардами». Так литовський депутат Європарламенту закликав колег негайно розпочати роботу.

Підпишись на нас в Telegram, щоб отримувати більше свіжих новин!