Екологам вдалося призупинили будівництво «Північного потоку-2»

Німецька неурядова організація «Союз охорони природи та біорізноманіття» подала позов проти газопроводу «Північний потік-2». Позивач заперечує видачу дозволу на будівництво ділянки трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини.

На сайті організації наголошується, що Союз виступає проти «Північного потоку-2» з 2018 року і вважає судовий позов «єдиним способом обмежити збиток Балтійського моря». За словами екологів, проект руйнує середовище проживання тварин на морському дні на площі розміром понад 16 футбольних полів і завдає істотної шкоди територіям в 10 разів більшим.

«Заявка має припиняє дію. Тепер рішення буде приймати суд. Але поки дозвіл на будівництво до кінця травня не має сили», — пояснив німецький регулятор будівництва.

Крім екологічних доводів проти газопроводу існують ще й політичні: США давно намагаються зупинити будівництво, стверджуючи, що газопровід загрожує енергетичній безпеці Європи, дає Кремлю додаткові важелі впливу на Європу і ставить в невигідне становище України, яка заробляє на транзиті російського газу. З цією позицією згодні багато європейських чиновників і політики.

Останнім часом «Північний потік-2» добудовується виключно силами «Газпрому». Через американських санкцій кілька європейських підрядників зупинили роботу на проекті.

EN RU UK