Австралійський мільярдер збудує копію “Титаніка”

 

Австралійський магнат Клайв Палмер (Clive Palmer) оголосив про створення копії лайнера “Титанік”, затонулого в 1912 році. Як повідомляє The Sydney Morning Herald, судно, яке отримає назву “Титанік II”, повинно бути спущено на воду в кінці 2016 року.

Початок будівництва лайнера, за даними The Austrlian, заплановано на закінчення 2013 року. Створенням машини займеться китайська держкомпанія CSC Jinling Shipyard. Вартість замовлення поки невідома, уточнює The Sydney Morning Herald з посиланням на представника бізнесмена.

Як розповів Палмер, інтер’єри судна будуть максимально повторювати оригінал. З цією метою для його розробки була залучена ціла команда істориків. Габарити лайнера будуть також збережені.

Відмінності в конструкції торкнуться передусім ходової частини, а також технічних систем, які “будуть відповідати технологіям XXI століття”. Крім того, будуть змінені контури підводної частини корпусу судна. Метою змін стане поліпшення обтікання лайнера.

Крім того, в приміщенні, де у оригінального “Титаніка” розташовувалися парові котли, в новому проекті розмістять виставковий зал. Він буде присвячений австралійському штату Квінсленд, де живе творець судна.

Очікується, що після завершення “Титанік II” буде переправлений з Шанхаю в Лондон, пише The Australian. В дорозі його супроводжуватимуть кораблі китайських ВМС. Після лайнер відправиться у перший пасажирський рейс за маршрутом Лондон – Нью-Йорк. За словами Палмера, які наводить The Sydney Morning Herald, китайських моряків планується залучити в якості ескорту і для цієї подорожі.

Оригінальний лайнер “Титанік” був спущений на воду в 1911 році. На його будівництво, яке було доручено північно ірландської верфі Harland and Wolff, пішло три роки. У свій перший і останній рейс Лондон – Нью-Йорк судно відправився 10 квітня 1912 року.

14 квітня “Титанік” затонув, зіткнувшись з айсбергом. З більш ніж 2200 чоловік на борту загинули понад півтори тисячі.

Клайв Палмер є одним з найбагатших австралійців. За даними журналу Business Review Weekly від 2011 року, які наводить Bloomberg Businessweek, його стан налічує близько 5,3 мільярда доларів.

В той же день, коли Палмер заявив про створення копії “Титаніка”, він повідомив про намір балотуватися в нижню палату австралійського парламенту (Палату представників). Бізнесмен, який представляє Ліберальну національну партію Квінсленда, збирається виставити свою кандидатуру від виборчого округу Ліллі (Lilley). В даний час це крісло займає представник правлячої Лейбористської партії Уейн Суон (Wayne Swan), за сумісництвом – віце-прем’єр і міністр фінансів Австралії.

Інформаційне джерело: Lenta.ru

Залишити відповідь

Share via