Америка приєдналась до ЕС у санкціях проти Криму

images (3)Президент США Барак Обама підписав указ про санкції щодо анексованого Росією Криму.
Ці санкції доповнюють введені раніше обмеження для економіки півострову, введені Євросоюзом.

Заборона імпорту та експорту

Документ має назву «Блокування власності окремих осіб та заборону окремих операцій стосовно українського регіону Криму» (Blocking Property of Certain Persons and Prohibiting Certain Transactions with Respect to the Crimea Region of Ukraine).
У заяві, яку зробив глава Білого дому після підписання, він пояснив, що документ забороняє імпорт у «регіон України Крим» (саме таке формулювання вживається в указі) та експорт з нього товарів і технологій або ж здійснення обслуговування, а також інвестицій у цей регіон.

Крім того, президент США дозволив міністру фінансів вводити санкції щодо певних осіб чи компаній, які діють у Криму.
Загалом указ забороняє американським підприємцям проводити будь яку діяльність на півострові, прямо чи опосередковано.

«Ясність щодо ситуації в Криму»

Я ще раз закликаю Росію завершити окупацію та спробу анексії Криму, зупинити підтримку сепаратистів на сході України, виконати свої зобов’язання в рамках Мінської угоди

За словами Барака Обами, мета цього указу — внести повну ясність для американських підприємство щодо ситуації навколо Криму, а також ще раз заявити про повне невизнання російської анексії півострова.

«Я ще раз закликаю Росію завершити окупацію та спробу анексії Криму, зупинити підтримку сепаратистів на сході України, виконати свої зобов’язання в рамках Мінської угоди», — заявив американський президент.
«Ми з моєю адміністрацією будемо продовжувати працювати у тісному контакті з нашими союзниками в Європі та міжнародній спільності, відгукуючись на події в України, підтримуючи суверенітет України та її територіальну цілісність, розвиток демократії і розвиток реформ», — додав Барак Обама.
Він також зазначив, зо США будуть постійно переглядати та перевіряти режим санкцій щодо дій Росії.
У четвер, 18 грудня, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що підписаний американським президентом інший документ — закон про підтримку України, — який загрожує Росії новими санкціями, може надовго підірвати нормальну взаємодію Москви і Вашингтона.

«Чорний список»

Одразу після підписання указу про санкції щодо Криму міністерство фінансів США оприлюднило «чорний список» з 24 компаній та осіб, на яких поширюються нові обмеження.
У список традиційно увійшли переважно лідери сепаратистів на Донбасі: Олександр Захарченко, Ігор Плотніцький, Олег Царьов, Ігор Безлер, Олексій Мозговий, Павло Губарєв, Микола Козіцин, Володимир Антюфеєв, Федір Березін, Олексій Карякін, Олександр Хряков, Мирослав Руденко, Петро Савченко, а також очолювані ними організації та збройні формування.

Крім того, під нові санкції потрапили російський бізнесмен Костянтин Малофеєв та його компанія «Маршалл-капитал», заступник голови МВС Криму Дмитро Неклюдов, прокурор Криму Наталя Поклонська, а також президент Російської асоціації байкерів Олександр Залдостанов («Хірург») та його мотоклуб «Нічні вовки».
Раніше у четвер Євросоюз ввів нові санкції, якими оголосив поза законом будь-які інвестиції в Крим та Севастополь, зокрема й у сфері туризму.

«З 20 грудня інвестиції в Крим чи Севастополь заборонені. Європейці та базовані у ЄС компанії не можуть більше купувати нерухомість або інші об’єкти в Криму, фінансувати кримські підприємства або постачати послуги», — йшлося у заяві прес-служби Ради ЄС.