Глава “Київстару” розповів, чи готовий оператор до блекаутів

Президент “Київстару” Олександр Комаров відповів, як мобільний оператор готується до можливих блекаутів, адже Росія і цієї осені продовжує обстрілювати критичну інфраструктуру України.

Про це він розповів в інтерв’ю видання “Forbes”.

Комаров зазначив, що у питанні електроживлення протягом 24-36 годин Київстар підготувався краще, ніж у 2022 році.

“Але чи зможемо ми забезпечити всю мережу? Не зможемо. У нас понад 2000 генераторів, але об’єктів – понад 14 тисяч”, – зазначив він.

У той же час, додає глава Київстару, на випадок масового блекауту покриття буде забезпечене потужностями трьох операторів – Київстар, Vodafone та lifecell, що дозволить людям спілкуватися та користуватися інтернетом.

“У програму підготовки до цих блекаутів ми інвестували 1 млрд грн., придбали 110 000 нових акумуляторів. На одній базовій станції використовуються три-чотири набори акумуляторів”, – додав Комаров.

Він зазначив, що кількість генераторів у компанії цього року в 3,5 рази більша, ніж минулого.

“Якщо буде часткове відключення електроенергії, то користувачі мобільного зв’язку не помітять це за якістю сигналу. А якщо буде масовий тривалий блекаут, то буде менша швидкість інтернету, іноді будуть проблеми з покриттям”, – спрогнозував голова Київстару.

У той же час Комаров вважає, що ймовірність тотального блекауту по всій Україні не настільки висока. Адже тепер Україна має потужніші системи ППО. Крім того, самі енергетики теж готуються до дій ворога, захищають об’єкти та закуповують запасні трансформатори.