Чим мережева сонячна електростанція відрізняється від автономної?

Власна сонячна електростанція — непоганий варіант вкладення наявних грошей, що обіцяє чималі прибутки та швидке повернення вкладених фінансів.

Здається, це відомо вже кожному, однак, про яку саме сонячну електростанцію йде мова? Про автономну? Мережеву? Чи може ще про якусь? Звичайно, у нормальній компанії, такій як eco-tech.com.ua, зможуть детально пояснити про кожний з різновидів та допомогти вибрати саме той, що треба, однак, ніщо не зможе замінити власні знання. Тому варто наперед познайомитись зі всіма варіантами та дізнатися про їхні особливості.

Автономна сонячна електростанція

Є необхідність в електроенергії, але її ніхто не підключає й не збирається? Саме це і є ідеальними умовами для автономної сонячної електростанції.

Автономна СЕС — комплекс с сонячних батарей, автономного інвертору та акумуляторів, що дозволяє забезпечити споживання електроенергії у віддалених від електромереж місцях. Її використання є повністю виправданим у випадках, коли інших варіантів немає, або вони вкрай дорогі, адже вартість самої автономної СЕС також не відрізняється демократичністю. Перш за все, це зумовлено відносно високими цінами на акумулятори, котрих для реальної автономності буде потрібно чимало.

Загалом, автономна сонячна електростанція є досить корисним, однак, суто нішовим рішенням.

Мережева сонячна електростанція

Коли мова йде про “зелений” тариф, зазвичай мають на увазі саме мережеву СЕС, як можливість згенерувати максимум електроенергії без зайвих витрат на обладнання. Вона складається з сонячних панелей та мережевого інвертору, котрий направляє згенеровану електроенергію у загальну електромережу через спеціальний лічильник. Різниця між спожитими кіловатами та відданими до мережі і буде тим обсягом, який ви продасте за “зеленим” тарифом, отримавши за це непогані гроші. Головними перевагами мережевих СЕС є відносна доступність за ціною та можливість продавати надлишки генерації. Так, для приватних осіб доступною є мережева сонячна електростанція 30 кВт, що забезпечить близько $5000 щорічного чистого прибутку.

Чи є ще варіанти?

Так, є ще й третій варіант — гібридна СЕС, що поєднує можливості накопичення електроенергії для автономної роботи та під’єднання до загальної електромережі для продажу надлишків за “зеленим” тарифом. Наближаючись за ціною до автономної, ця електростанція буде актуальною в місцях з поганою якістю електромереж.