Найбільш стресові професії

Численні дослідження показали, що більш спокійними є ті професії, в яких в основному зайняті чоловіки. А, значить, робота в жіночому колективі морально вимотує і може стати причиною стресу. Давайте розглянемо самі стресові професії.

Психологи сходяться на думці, що журналісти очолюють самі стресові професії. 44% людей цієї спеціальності постійно відчувають нервове напруження. І не дивно, працівникам ЗМІ постійно доводиться спілкуватися, а не всі люди адекватно поводяться. До того ж, мало що в цій професії залежить від діяльності робітника, багато що вирішує “випадок”. Журналістам не можна розслаблятися, от і результат очевидний.

Найбільш стресові професії випали на долю маркетологів і кадровиків (41% регулярно хвилюються через роботу). Кадровики постійно знаходяться в контакті з людьми. Врахуйте, кадрові працівники не завжди повідомляють хороші вісті. Скільки людей, дізнавшись про своє звільнення, мило посміхаються працівникам кадрових служб? Від маркетологів ж багато в чому залежить майбутній прибуток компанії. Один невірний крок може зруйнувати роботу багатьох років. Велика відповідальність позначається на нервовому стані працівників цієї спеціальності.

38% керівників підприємств і бухгалтерів вважають нервові напруги чимось на зразок «стилю життя», так як не хвилюватися вони просто не можуть. Тут ми знову стикаємося з серйозною відповідальністю, яку накладають на плечі працівника професійні обов’язки. Під керівництвом головної особи підприємства деколи знаходяться десятки, сотні, тисячі простих робітників та їх сімей. Бухгалтер – теж спеціальність не з легких. Уявіть собі бухгалтера перед здачею звітів. А вже якщо в цифри закралася помилка, пиши пропало. Ненормований робочий день – не проблема, а звичка.

36% секретарів, юристів, педагогів та лікарів скаржаться на хронічну втому і перевтому. Особливо хочеться відзначити вчителів та медиків. Ці професії сьогодні непопулярні через великі вимог до роботи і малої оплати. Педагоги вчать дітей першим урокам життя, а лікарі це життя зберігають, але, здавалося б, їх праця зовсім не цінується.

Ми перерахували самі стресові професії, і, як уже зазначено, в основному це професії жіночі. Чому ж саме робота в жіночому колективі відзначена частим виникненням напружених ситуацій?

Автор: Рябов Андрій

Залишити відповідь