NYT: У американської розвідки є дані про походження коронавируса

Співробітники американської розвідки повідомили Білому дому, що у них є ряд ще не перевірених даних про походження коронавируса, які вимагають додаткового комп’ютерного аналізу, пише газета New York Times.

Про які саме даних йде мова, не уточнюється. При цьому, за словами джерел, розвідка сподівається задіяти “колосальні” комп’ютерні потужності для цього.

Президент США Джо Байден заявив, що випустить звіт про походження SARS-CoV-2 повністю, якщо не з’ясується щось, чого йому не було відомо.

Раніше Білий дім розповсюдив реліз, згідно з яким версія поширення COVID-19 через аварію в науковій лабораторії поки не виключається. У повідомленні наведено слова Байдена про те, що разведсообщество США допускає дві версії його появи – при передачі людині від тварини і з лабораторії; протягом 90 днів розвідка повинна з подвоєними зусиллями продовжувати збір та аналіз інформації, а після інформувати президента. Посольство КНР в США заявило, що Китай вважає теорію про “лабораторної витоку” коронавируса наклепом.