Трифазний лічильник електричної енергії

Для обліку спожитої електричної енергії у трифазних мережах змінного струму можуть застосовуватися прилади обліку різних виконань, принципів дії та функціоналу метрологічної частини.

Трифазні прилади обліку масово випускаються двох типів:

  • електромеханічні лічильники. Застосовуються у випадках обліку споживання в 3 провідних та 4 провідних мережах змінного струму. Включення в мережу прямого типу або через трансформатор струму або трансформатори струму та напруги. Оснащені імпульсним виходом, ряд моделей обліку споживання активної та реактивної потужності можуть бути оснащені оптичним портом або RS-485 інтерфейсом зв’язку.
  •  електронні або цифрові лічильники електроенергії.

Цифрові лічильники трифазні для обліку електричної енергії виробляються у таких виконаннях:

  • прилад обліку активної потужності прямого чи трансформаторного включення;
  • прилад обліку реактивної та активної потужностей прямого чи трансформаторного включення;
  • прилад двоспрямованого обліку реактивної потужності у виконаннях прямого або трансформаторного включення;
  • багатотарифний пристрій обліку прямого або трансформаторного включення;
  • багатотарифний пристрій розширеного функціоналу.

Як вибрати лічильник електроенергії трифазний

У побутовому секторі застосовуються лічильники активної потужності, оскільки за реактивну потужність, що вкидається обладнанням у мережу, платить лише комерційний споживач.

Можуть застосовуватися як 3 фазні лічильники електромеханічного типу, так й цифрові у разі потреби підключення споживача до системи автоматизованого збору та комерційного обліку електроенергії або скорочено АСКОЕ. Для оптимізації витрат на електроенергію побутовий споживач може встановити багатотарифний прилад та спланувати максимальне споживання електричної енергії на період дії найдешевшого тарифу.

Де купити трифазний лічильник?

Інтернет-магазин “ЕНЕРДЖИ ЛАЙН” представляє модельний ряд сучасних трифазних лічильників від європейських та вітчизняних виробників. Тут ви можете купити лічильник електроенергії як окремо, так і в комплекті з контролером для дистанційної передачі показань. Другий варіант вигідніший, тому що у вартість комплекту включена знижка. Проте кожен компонент системи можна придбати окремо. Доставка здійснюється по Києву та всій Україні.