Ідеї сучасного дизайну квартири

Що уявляєте ви, коли говорять про сучасний дизайн квартири? Пастельні відтінки, багато світла та простору? Якщо так, ви трохи загубились у часі — сьогодні у тренді індивідуальність, часом дивна, незрозуміла, але комфортна та затишна для власника квартири.

Тож якщо ви знаходитесь в пошуках ідей, в першу чергу прислухайтесь до себе. А ми лише дамо деякі підказки — можливо, якісь думки припадуть вам до смаку.

Особливості сучасного дизайну квартир

Дизайнери інтер’єрів у 2023 вважають актуальними такі тренди:

  • Гармонія у геометрії. Пішли у минуле як занадто суворі, так і надто складні форми. Добре, коли плавні форми меблів гармонійно поєднуються з чіткими лініями стелі, підлоги. Вітається асиметрія.
  • Сміливість у використанні колірної палітри. Власники житла можуть використовувати в оздобленні будь-які відтінки. Головне, аби вони поєднувалися між собою та не викликали відчуття дисонансу.
  • Екологічність. Провідні дизайнери радять активніше використовувати натуральні матеріали: віддавати перевагу лляним фіранкам, дерев’яним панелям, меблям з ротанга тощо.
  • Затишок у новому розумінні. Тяжкі килими, заховані балки перекриттів, обов’язково пофарбовані стіни — вже пережитки минулого. Якщо ви подивитесь зразки сучасного дизайну квартир у Львові, будете здивовані, наскільки затишним може бути житло навіть за наявності незакритої бетонної підлоги чи необробленої цегли на стінах.
  • Максимум світла. Причому його джерела можуть і повинні бути різними: від великих вікон до необмеженої кількості світильників — фонових, прихованих, нижніх.
  • Ще більше простору! Класичні інтер’єри були чітко розмежовані: тут приміщення для роботи, там — кімната для відпочинку. Сучасна квартира — це часто єдиний простір, межі якого можна лише відчути.

 

Поєднання сучасних стилів дизайну

Сьогодні дозволено поєднувати в інтер’єрі кілька стилів, що зрештою народжує еклектику. Це актуальний тренд, що дозволяє поєднати різні напрямки та різні речі. Головне, щоб вони відображали характер господаря та подобалися йому.

Чисті стилі зараз — велика рідкість. Тому навіть коли дизайнери оголошують повернення моди 70-х чи «диско», це не означає повного занурення у минуле. Достатньо підібрати відповідний торшер чи придбати яскраве крісло.

Мінімалізм — базовий стиль сучасності

На початку статті ми казали, що однотипні мінімалістичні інтер’єри більше не в тренді. Це дійсно так, але мінімалізм — це гарний фундамент для створення будь-якого дизайну. Він стане в пригоді, якщо ви швидко втомлюєтесь від одноманіття. Наприклад:

  • додавання елементів декору з натуральних матеріалів перетворить мінімалізм в екостиль;
  • додавання синіх акцентів в тотально білий інтер’єр — у скандинавський;
  • використання ультрасучасних світильників з металу та скла — у хайтек.

Таким чином, якщо не знаєте з чого почати, обирайте мінімалізм. А потім дайте волю фантазії.

Лофт та його поєднання з іншими стилями

Він прийшов у житловий сектор із промислової сфери, але швидко став сучасним трендом. Бетонні стіни, необроблена цегла, відкриті вентиляції органічно поєднуються з речами минулого, створюючи оригінальний інтер’єр.

Ще кілька цікавих ідей

Наостанок нагадаємо про речі, що роблять інтер’єр сучаснішим. Це декор, зроблений власноруч, живі рослини у яскравих горщиках, різноманітні світильники, оригінальної форми меблі.

Якщо в вас вже назбиралося безліч ідей, саме час звернутися до дизайнера. Фахівець допоможе втілити у життя ваші задуми й створить гармонійний, зручний, затишний простір.

Підпишись на нас в Telegram, щоб отримувати більше свіжих новин!