Наскільки важлива актуальність інформації в наш час

У чому полягає актуальність інформації? Що найважливіше в журналісткою професії? Інформація та правильна її подача, тому стратегічно важливо, щоб досвідчений автор міг оперувати фактами, подавати їх під різними соусами, цікавити і залучати глядачів або читачів. А якою має бути інформація?

Тільки свіжою, адже журналіст, немов шеф-кухар, завжди повинен дослідно і тонко подавати цікаві факти і події, ставати джерелом «найсмачніших» новин з різних сфер життя, так, нариклад, як новини уніан. Тому актуальність інформації набуває стратегічного значення.

Аналогічно з тим, як на ринках або студентських їдалень змітають з прилавків гарячі і свіжі пиріжки, так само і новини завжди повинні бути пікантними, цікавими і захоплюючим. Залежно від соусу або точки зору, манери і принципу подачі, факти можуть бути життєстверджуючими і позитивними, а можуть стати негативними і сумними, можуть наштовхувати на роздуми або закривати дискусії. При цьому оперувати найкраще свіжої та актуальною інформацією, оскільки інша читачів і глядачів уже не цікавить. Дізнаватися про події, людей або скандалах хочеться в реальному часі, щоб бути самим обізнаним, а застарілі або давні факти нагадують скрині зі старими речами, пересипаними нафталіном, носити ще можна, але пахне нестерпно. Тому журналіст для свого успіху повинен взяти на озброєння обов’язкову актуальність інформації.

Невже не існує випадків, в яких старі факти можуть бути корисними? Тобто, для актуальної інформації завжди є передісторія, початок подій, а значить, безпосередньо після події дізнатися їх просто неможливо. Реально пізніше уважно вникнути в суть справи, розкопати приголомшливі подробиці і приховані факти, тоді новости-пиріжки вдасться знову розігріти і додати їм свіжості та пікантності.

Читачі і глядачі із задоволенням стежать за подіями, розслідуваннями або пошуками, які тривають деякий час, тому актуальними будуть уточнення, нові факти і події, неймовірні історії і приголомшливі подробиці, які проливають світло на ті чи інші події. Тому в суть таланту журналіста входить не тільки створення і написання якісних текстів, а й вміле оперування інформацією, дозування і розподіл її на важливу і другорядну, актуальну і застарілу. Від подібних навичок нерідко залежить успіх розслідувань, статей та репортажів, гострота тематики і її соціальна важливість, а значить — популярність і успішність самого журналіста, ступінь його обдарованості і досвідченості.