В Україні планують розширити перелік продуктів, ціни на які підлягають держрегулюванню

Кабінет міністрів має намір включити пшеничний хліб до переліку товарів, що мають істотну соціальну значимість і поширити на обмеження націнки в роздрібній торгівлі рівнем 10%. Постанову планувалося схвалити сьогодні, проте її відклали на тиждень.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на засідання уряду 19 січня, яке транслювалося в Youtube.

Крім того, згідно з документом, виробники пшеничного хлібу зможуть купувати газ на біржі, який приватні виробники зобов’язані продавати за собівартістю плюс 25%.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, починаючи з 2021 року, на внутрішньому ринку спостерігалася тенденція до зростання споживчих цін на продукти харчування.

Так, за даними Держстату, середня споживча ціна на хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку зросла на 23,8% (+6,4 грн), на хліб пшеничний з борошна 1 ґатунку – на 22,9% (+4,9 грн) (грудень 2021 року до грудня 2020 року).

“Крім того, за цей період ціна на природний газ для промислових споживачів зросла майже у 6 разів. Така ситуація зберігається і у поточному році”, – йдеться в документі.

У структурі ціни хліба питома вага вартості газу у січні 2022 року склала 20 відсотків. Зросла у 10 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (січень 2021 року – 2 %).

“Враховуючи викладене, на період карантину потребує державного регулювання ціноутворення у сфері роздрібної торгівлі на хліб пшеничний з метою унеможливлення зловживання суб’єктами господарювання своїм становищем та доступності для населення цієї продукції, а також можливості виробникам цього хліба закуповувати газ на пільгових умовах”, – зазначається в записці.

Share via