Українцям пообіцяли приємний бонус за участь в системі накопичувальних пенсій

Держава заплатить частину пенсійних внесків за українців, які добровільно перейдуть на накопичувальну систему пенсій.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Міністерство пропонує заохочувати громадян переходити на накопичувальну систему, вносячи за них 1% від заробітної плати до Пенсійного фонду.

Згідно з новим законопроектом, обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей в розмірі 1% платить роботодавець (за рахунок зниження ЄСВ). Добровільні внески на власні індивідуальні рахунки в розмірі 1% платять усі застраховані особи від власної заробітної плати.

На індивідуальні рахунки людей, які не відмовилися від добровільної сплати накопичувальних внесків з власної зарплати, держава перераховує додаткові стимулюючі внески в розмірі 1%.

Таким чином, всі застраховані особи автоматично стають учасниками другого рівня пенсійної системи і отримують від 1% до 3% від своєї заробітної плати на власні пенсійні рахунки, відповідного до свого вибору.

Людина має право в будь-який час відмовитися від сплати добровільного накопичувального внеску за власної зарплати. Додаткові стимулюючі внески від держави на індивідуальний рахунок такої людини в цьому випадку припиняються.

EN RU UK