Українці не платитимуть податок за відновлення майна

Українці не платитимуть податок за відновлення втраченого, пошкодженого чи зруйнованого майна.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Деталі

Таку відповідь учасники Розширеного засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України надали на запит мешканця села Мархалівка Фастівського району Київської області Олександра Круглікова.

Чоловік втратив житло через пряме влучання російського снаряду у сусідський будинок. Наразі домівку Олександра відновили в рамках програми відбудови, і чоловік змушений сплатити податок за фактично нове будівництво. Сума сплати сягає 800 тисяч гривень. Таких коштів у Олександра немає, тому він не може користуватися новим житлом. З цією проблемою мешканець Київської області звернувся до учасників Конгресу.

Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що це питання уже опрацьовували. Проте законодавство не містить норми про повну компенсацію податку за відновлення повністю зруйнованого житла.

Народна депутатка Олена Шуляк підкреслила, що необхідно точково вносити зміни або коригувати нормативно-правову базу для вирішення цього питання. Денис Шмигаль заявив, що такі зміни незабаром внесуть, і вони матимуть зворотну дію у часі.