Україна і Польща домовились про тимчасове рішення для зняття блокади з кордону

Міністерства інфраструктури України та Польщі змогли домовитися щодо переліку умов для зняття блокади з кордону.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Сторони погодили відкриття пропускного пункту «Угринів – Долгобичув». Через нього зможуть проходити вантажівки. Це має збільшити пропускну спроможність кордону, а також знизити навантаження на пункти пропуску.

Ухвалили рішення і про створення у єЧерзі пасів для вантажівок, що їдуть порожніми через пункти пропуску Краківець – Корчова і Ягодин – Дорогуськ. Узгоджено запуск проєкту, що передбачає реєстрацію в системі єЧерга перед безпосереднім перетином кордону у пропускному пункті «Нижанковичі – Мальховіце».

Питання скасування чи змін до транспортного безвізу не обговорювалось та не було на порядку денному. Водночас, польські протестувальники наполягають на функціонуванні Угринів – Долгобичув та Нижанковичі – Мальховіце лише для транспорту на реєстрації ЄС. Така позиція неприйнятна для України та Європейського Союзу, адже це дискримінаційна норма по відношенню до інших країн. Останнє було підтверджено під час засідання Координаційної платформи Україна-Польща-ЄС», – зазначили в українському міністерстві.

Як писав AgroPolit.com, українські водії на польському кордоні готуються до  голодування. Також через політичну нестабільність в Польщі протести на кордоні затягнуться до середини грудня