Сортувальник банкнот GRACE GBS-3500Fitness – новинка на ринку банківського обладнання України

Сортувальники валют давно стали успішними конкурентами звичайним лічильникам. Сортувальники здійснюють обробку грошової маси у кілька разів швидше та ефективніше ніж традиційні пристрої для підрахунку. Крім того, вони не просто підраховують кількість купюр, а й перевіряють їх на ступінь зношування, наявність підробок, а також здатні розрізняти різний номінал. Як працюють ці пристрої та яка модель є на ринку України найкращим вибором?

У чому особливість роботи автоматичного сортувальника купюр?

У процесі роботи сортувальник сканує кожен аркуш банкноти спеціальним CIS-блоком та формує у своїй пам’яті відразу кілька образів – оптичний, інфрачервоний, ультрафіолетовий та магнітний. Всі отримані дані порівнюються з інформацією в електронній пам’яті пристрою, в якій автоматичний алгоритм визначає, чи є купюра справжньою, підробленою або зношеною. У разі справжності додатково визначається валюта та номінал банкноти.

Найпростішими та найпоширенішими на ринку України є сортувальники з двома вихідними боксами – основним та допоміжним відділенням. Залежно від налаштувань програми, у допоміжне відділення можуть автоматично подаватися купюри, що не відповідають певним вимогам – старі, фальшиві, іншого номіналу або ті, що знаходяться в пристрої не в правильному порядку (нагору ногами або лицьовою стороною донизу). Сортування дає можливість відбору некондиційних паперів без зупинки роботи, як це було в моделях з одним відділенням, значно полегшуючи працю касирів.

Сортувальники з кількома вихідними боксами менш поширені через вищу вартість – переважно вони використовують у центральних офісах великих банків. Такі технічні пристрої можуть розрізняти не тільки справжні та підроблені грошові купюри, різні валюти та номінал, а й автоматично розділяти старі банкноти на кілька типів – зі сторонніми написами, відірваними куточками, порвані, заклеєні скотчем та інше.

Сортувальник банкнот GRACE GBS-3500Fitness – основні технічні особливості

Сортувальник купюр GRACE GBS-3500Fitness з’явився на ринку України відносно нещодавно. Цей технічний засіб зібраний у міцному, зносостійкому корпусі та розрахований на цілодобову експлуатацію в будь-яких умовах. Завдяки компактним розмірам (350*310*300 міліметрів) та невеликій вазі (всього 17,50 кілограм) його можна без проблем використовувати в обмежених умовах банківської каси або невеликого відділення з обміну іноземної валюти.

Сортувальний пристрій GRACE GBS-3500 є дітищем Grace Ratecolor Technology Co. (Китай). Він дозволяє значно підвищити ефективність роботи будь-якої кредитної чи фінансової організації завдяки унікальним технічним параметрам:

  1. висока швидкість роботи – сортувальник може перевіряти до 900-1200 банкнот за хвилину;
  2. об’ємний бункер – вхідний пристрій вміщує одночасно до п’ятисот купюр;
  3. широкі функціональні можливості – сортувальник може відбирати купюри за номіналом, кількістю, орієнтацією, ступенем зносу та роком випуску;
  4. мультивалютний режим роботи – використовуване програмне забезпечення дозволяє розпізнавати до сорока валют, включаючи канадський, австралійський долар, долар США, євро, українську гривню, польський злотий та інші;
  5. двосекційний режим роботи – фальшиві та відбраковані купюри надходять в окремий бокс;
  6. можливість віддаленого доступу – технічна діагностика та перевірка здійснюються автоматично без необхідності відключення пристрою.

Компанія Grace Ratecolor Technology надає два роки гарантії на модель GBS-3500F. Завдяки особливій конструкції забезпечується легкий доступ до всіх технологічних схем, що значно полегшує процес сервісного обслуговування та ремонту.