Гетманцев назвав суму збитків України через повітряні тривоги

Таку думку висловив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

Як шкодять економіці повітряні тривоги

За словами Гетманцева, якщо взяти мінімальну сумарну тривалість тривог у 2 доби на місяць, втрати зведеного бюджету та пенсійного фонду можуть сягнути у 6 млрд грн/місяць.

Нардеп навів для розуміння планове фінансування:

  • дошкільної освіти — 4,4 млрд грн/місяць;
  • середньої освіти — 13 млрд грн/місяць;
  • програми медичних гарантій — 14 млрд грн/місяць.

Однак, він додає: неправильно зводити питання тривог лише до негативного економічного ефекту, оскільки тривоги — це питання безпеки та людських життів, і потім збитків.

“Українці на другому році війни навчились самі для себе класифікувати небезпеку, виставляючи умовні маркери. Але очевидно, що ризики реальні, і “тренувальний” політ МіГ-31 може закінчитися пуском ракет”, — наголосив політик.

Він зазначає, що є доручення президента, адресоване Міноборони, Генштабу та уряду. На думку Гетманцева, лише посилення української ППО стимулює можливість розв’язання питання такого простою.

“Мінімізувати збитки і при цьому убезпечити українців — ось те завдання, яке нині вирішується. Утім, конкретний механізм, якщо таке рішення буде прийнято, мають коментувати насамперед військові та фахівці з національної безпеки”, — підсумував Гетманцев.