Деякі українці можуть залишитися без пенсії: як цьому запобігти

Українські пенсіонери повинні бути уважні та вчасно повідомляти Пенсійний фонд про будь-які зміни, які відбуваються в їхньому житті. Оскільки це може запобігти уникнення втрати пенсійних виплат. Ця необхідність випливає з різноманітних ситуацій.

Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) у Донецькій області.

Чому українці можуть залишитися без пенсії

Пенсіонери, які вийшли на роботу після призначення пенсії, повинні обов’язково повідомити про це Пенсійний фонд. При цьому важливо розрізняти ситуації:

  • якщо людина вийшла на пенсію за вислугою років і повернулася на ту саму роботу, яка дозволила їй зробити це, то вона втратить пенсійні виплати. У цьому разі гроші не будуть виплачуватися доти, поки пенсіонер не звільниться з цієї роботи;
  • якщо пенсіонер влаштувався на роботу, яка не надає права на пільгову пенсію, він продовжуватиме отримувати і пенсію, і зарплату з нової роботи.

Важливо враховувати, що при кожному новому працевлаштуванні в порядку нарахування пенсії відбуваються зміни. Закон встановлює, що пенсіонерам надається 10 днів на повідомлення про працевлаштування або про звільнення з роботи. Невчасне або відсутнє повідомлення може призвести до вирахування переплати з пенсії або призупинення її виплати.

У 10-денний термін також слід повідомляти про інші зміни, такі як:

  • реєстрація або зняття з обліку як фізичної особи підприємця (ФОП);
  • зміна місця проживання;
  • отримання нового паспорта;
  • виїзд за кордон;
  • придбання, зміну або припинення особливого статусу;
  • зміну прізвища, імені та по батькові (надається новий паспорт громадянина України, свідоцтво про шлюб або інший документ, на підставі якого відбулися зміни).

Щоб спростити процес повідомлення про зміни, пенсіонерам не обов’язково особисто відвідувати Пенсійний фонд. Це можна зробити через вебпортал ПФУ. В розділі “Про пенсійне забезпечення” на сайті є пункт “Заява на перерахунок пенсії”, де можна вибрати відповідний вид зміни та заповнити заяву онлайн.

Які ще існують причини призупинення пенсійних виплат

Українцям, які отримують виплати на банківську картку, рекомендується витрачати частину грошей або конвертувати їх у готівку. Перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак попередила про можливість блокування пенсійних виплат, якщо на рахунку протягом шести місяців не здійснюються операції.

Зазначено, що цей механізм введено для уникнення невикористання коштів та вже закріплений в законах України. Міністерство соціальної політики планує спростити процедуру, адаптуючи її до потреб українців, які тимчасово проживають за кордоном або в прифронтовій зоні. Дар’я Марчак завіряє, що призупинення виплат не означає втрати пенсії, оскільки кошти зберігаються на рахунках Пенсійного фонду і можуть бути відновлені через фізичну ідентифікацію пенсіонера.