Чому українцям відмовляють у нарахуванні субсидії: названі головні причини

Зі стартом опалювального сезону мільйони співгромадян потребуватимуть житлові субсидії, тому що їх доходи занадто низькі для того, щоб платити за рахунками без допомоги держави. Уряд намагається скоротити кількість субсідіантов до мінімуму.

Про це повідомив «Апострофу» ексміністр соціальної політики і віцепрем’єр України в 2014-2019 роках Павло Розенко.

Найчастіше відмовляють в субсидії через прописки в квартирі людей, які там фактично не живуть, тому що в загальний дохід домогосподарства зараховуються доходи всіх прописаних, і вони стають вище, ніж вимагає того отримання субсидії.

За словами Розенка, ця проблема до цього вирішувалася спеціальними комісіями при місцевих органах влади.

«Вони вивчали ситуацію, виходячи з реальних обставин життя родини, і ухвалювали рішення про призначення субсидій. Проте уряд повністю скасував ці комісії і за формальною ознакою позбавив мільйони домогосподарств субсидій«, — пояснив він.

Ексміністр уточнив, що якби субсидії нараховувались більш справедливо, тоді її б отримували 5-6 мільйонів сімей. На даний же момент, багато українців залишаються без допомоги від держави, в якій потребують.

Раніше «Апостроф» повідомляв, в середньому в цьому опалювальному періоді середній розмір субсидії на оплату комуналки складе близько 1 900-2 тисяч гривень на домогосподарство. Однак в окремих випадках він може досягати і 10 тисяч гривень. У Мінсоцполітики відповіли хто може розраховувати на субсидію 10 тисяч грн.

EN RU UK