В Україні почали різко дорожчати автогаз та бензин

Експерти вважають, що незабаром ситуація стабілізується.

В Україні останніми місяцями різко зросли ціни на автомобільне паливо. Бензин і дизель вже продають дорожче за 60 грн/л, а автогаз – дорожче за 30 грн/л. Експерти прогнозують, що ціни на пальне стабілізуються найближчими тижнями.

Докладніше про те, що сталося з цінами на автогаз та бензин в Україні, інформує today.ua.

Вартість бензину та автогазу на більшості заправок перевищила психологічні позначки у 60 та 30 грн відповідно. Ще у вересні автогаз можна було купити за 26 грн/л, а зараз ціна на деяких АЗС становить 35 грн/л.

Ситуація з автогазом посилилася через страйк польських перевізників, які блокують роботу далекобійників. Директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн повідомив, що справа у логістичних проблемах. Близько 30% усіх постачань автогазу проводять вантажівками, тому виник дефіцит палива.

Експерт прогнозує, що напруженість із постачанням автогазу протримається ще два тижні. Цей період потрібен для доставки пального за новими напрямками. Дедалі більше вантажів доставлятимуть залізничним транспортом. Куюн вважає, що вартість палива стабілізувалася і вже не збільшуватиметься.

Нестача автогазу більш відчутна у Кіровоградській, Чернігівській та Київській областях, а також у східних регіонах України, що само собою зрозуміло.

Щодо бензину, таких складнощів немає. Через польський кордон в Україну доставляли лише 10% від його загального обсягу на ринку.