Українців хочуть довічно позбавляти водійських прав: названі причини

В Україні хочуть довічно позбавляти права керування транспортом за систематичні порушення ПДР.

Відповідний законопроект опублікований на сайті Верховної Ради України.

4 листопада було зареєструвано законопроект №6278 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо терміну позбавлення права керувати транспортними засобами». Пропонується внести зміни до статті 30 КУ про адміністративні правопорушення та до статті 55 КК України.

У першому випадку хочуть позбавляти посвідчення на строк до 3 років за грубе або повторне порушення або довічно за систематичне порушення. У документі зазначено, що «загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті» пропонується із КУпАП виключити.

Як повідомляє Telegram-канал «Адвокат права», текст законопроекту, який опубліковано на сайті ВР, не співпадає з текстом в порівняльній таблиці. Так, у порівняльній таблиці четвертий абзац частини першої статті 55 КК викладений наступним чином:

«Позбавлення права керувати транспортними засобами як додаткове покарання призначається на довічний термін».

Хоча у тексті законопроекту міститься інший текст (той самий абзац):

«При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті».

EN RU UK