Стало відомо, для кого в Україні повернуть нульове розмитнення автомобілів

Народні депутати пропонують тимчасово призупинити стягнення ввізного мита, податку на додану вартість (ПДВ) та акцизного збору з імпортованих транспортних засобів, призначених для використання у військових цілях.

Ця пропозиція, викладена в законопроектах № 10219 та № 10220, передбачає, що закупівлі мають фінансуватися з місцевих бюджетів.

Деталі

Законопроект № 10219 спрямований на скасування ввізного мита, а законопроект № 10220 – на скасування податку на додану вартість та акцизного податку. Ці пільги поширюватимуться на транспортні засоби, що закуповуються за кошти місцевих бюджетів та безоплатно передаються Збройним силам України.

Податкові пільги поширюються на різні категорії транспортних засобів, включаючи автомобілі, призначені для перевезення десяти і більше осіб, легкові автомобілі (крім певних типів кузовів), гоночні автомобілі та автомобілі спеціального призначення (крім бурових установок та бетономішалок).

Законопроекти встановлюють 45 календарних днів для передачі транспортних засобів одержувачам після завершення митного оформлення.

Порушення цього терміну або використання транспортних засобів не за призначенням призведе до відповідальності платника податків за несплату податку на додану вартість та акцизного податку при ввезенні транспортних засобів.

У пояснювальній записці підкреслюється, що за попередній рік з-за кордону було імпортовано та передано військовим понад 60 000 автомобілів. Цей процес, який зазвичай відбувається за сприяння волонтерів та благодійних організацій, визнає, що під час активних бойових дій транспортні засоби часто зазнають непоправних пошкоджень, що виправдовує постійну потребу в поповненні парку на фронті.