Штраф 48 тисяч грн: з 1 січня деяких українських водіїв чекає нове обмеження

Починаючи з 1 січня 2024 року, українським громадянам, які перебувають або планують відвідати Чеську Республіку, слід очікувати нові правила, пов’язані з реєстрацією транспортних засобів. Цей захід призначений для контролю за наявністю українських автомобілів на території Чехії і набуде чинності з початку наступного року.

Згідно зі змінами, громадяни України, які знаходяться в Чехії, повинні зареєструвати свої транспортні засоби до кінця грудня 2023 року. Відтак, за керування незареєстрованими автомобілями після 1 січня 2024 року їх штрафуватимуть на 30 000 чеських крон (приблизно 48 000 гривень).

Важливо відзначити, що наразі процедура реєстрації автомобілів є безкоштовною і проводиться в муніципалітетах, які мають транспортний реєстр. Українцям рекомендується поспішати, щоб забезпечити реєстрацію своїх транспортних засобів до вказаного терміну.

Для тих, хто лише планує відвідати Чехію та отримати тимчасовий захист, важливо враховувати, що їм слід зареєструвати свої українські транспортні засоби протягом 7 днів після отримання візи тимчасового захисту. Ігнорування цієї вимоги може також призвести до штрафів та негативних наслідків для водіїв.