Що повинні знати водії: в Україні з’явилося кілька важливих змін

Війна внесла корективи у всі сфери життя. Змінилося все, і в першу чергу чимало змін торкнулося водіїв та власників транспортних засобів. Про що треба знати?

Про важливі зміни нагадали в Асоціації “Укравтопром” у своєму Telegram-каналі. Отже, що слід розуміти та пам’ятати:

Керування у нетверезому стані

Майже по всіх областях України почало діяти нове правило — у п’яних водіїв конфіскують автомобіль на потреби армії. Найчастіше їх виявляють на блокпостах добровольці з тероборони. По різних містах вже було конфісковано кілька десятків машин. Також, порушників можуть забрати у підрозділи ЗСУ. Дані про них вносяться у спеціальний реєстр, і вже через кілька днів можна очікувати на повістку.

Посвідчення водія

Навіть якщо у вашому водійському посвідченні закінчився термін дії, Кабмін дозволив керувати автівкою й надалі. Адже наразі замінити його на нове можливості немає. Така можливість з’явиться лише через місяць після скасування воєнного стану. Нові посвідчення теж поки не видають.

Право на керування вантажівками

У зв’язку з тим, що в Україні є дефіцит водіїв вантажівок, тим у кого є лише категорія “В” дозволили керувати автомобілями, які підпадають під категорію “С” та “С1”. Тобто окрім транспортного засобу на 8 місць та вагою до 3,5 т, власники категорії “В” можуть керувати й автівками, які важать понад 7,5 т.

Відеореєстратор

На час воєнного стану в машині заборонено мати відеореєстратор. Навіть якщо він у вас виключений, вас можуть зупинити та попросити його прибрати, або й зовсім конфіскувати. Крім цього заборонено робити фото та фільмування доріг загального користування, блокпостів, укріплень, українських військових та їх техніки.