Скільки коштуватиме українцю зимовий відпочинок за кордоном: ціни та умови

Традиційно в період новорічних свят багато українців їдуть до Карпат. Однак деякі вважають за краще провести ці дні на зарубіжних курортах.

За словами туроператорів, на ринку виник справжній ажіотаж, пише “Мінфін”.

Відпочинок у готелях Туреччини взимку стартує від 300 євро на тиждень. Можна вибрати екскурсійні тури. Наприклад, тур із відвідуванням Стамбула, Памуккале, Каппадокії, на 7 ночей у готелі 4 зірки з вильотом із Києва на початку січня коштуватиме приблизно 30 тисяч гривень на двох.

Для в’їзду в країну потрібен сертифікат про вакцинацію, або документ про перенесену коронавірусну інфекцію, або негативний тест. На дітей до 12 років ці вимоги не поширюються – для них в’їзд вільний.

До Єгипту цього року масово полетіли російські туристи, тож пропозицій мало. У середині грудня тиждень там можна провести за ціною приблизно від 12,5 тисячі гривень за програмою “все включено”. З 29 грудня ціна буде вже близько 19,6 тисячі гривень. Для в’їзду потрібен негативний результат тесту на коронавірус або довідку про вакцинацію (це має бути паперовий зразок).

Відпочинок в ОАЕ коштуватиме дорожче. Тур із вильотом на середину грудня або січень коштує приблизно 20 тисяч на 7 днів. На новорічні дати ціни стартують уже від 34,6 тисячі гривень.

Для в’їзду в країну, незалежно від наявності вакцинації, потрібно буде скласти тест ПЛР (не пізніше ніж за 72 години). Другий тест потрібно буде зробити після прильоту в аеропорту. Якщо він виявиться позитивним, на 10 днів потрібно буде піти на самоізоляцію власним коштом.

Популярні серед українців й поїздки на різдвяні канікули до Європи. Наприклад, тур до Німеччини на 5 днів у готелі 3 зірки з перельотом та проживанням коштуватиме від 300-350 євро на особу.

Франція – один із найдорожчих напрямків. Так, середній бюджет подорожі у святкові дати становитиме від тисячі євро на двох.

Для в’їзду практично у всі європейські країни необхідний сертифікат про вакцинацію, проте деякі вимагають ще й свіжого ПЛР-тесту. Ціни на автобусні тури до Угорщини стартують від 100-150 євро. На гірськолижний курорт Болгарії можна з’їздити за 250 євро.