Пам’ятники спотикання: дослідження впливу Росії на українсько-польські відносини (Відео)

У суботу, 18 листопада, в ефірі телеканалy ZIK відбулась прем’єра журналістського розслідування «Пам’ятники спотикання». В основу дослідження викриття актів вандалізму проти пам’ятників українців на території Польщі лягли матеріали листувань Олександра Усовського, які на початку 2017 викрили хактивісти Українського кіберальянсу та передали їх для аналізу волонтерам InformNapalm. На сайті міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm в період з лютого по травень 2017 було опубліковано цикл аналітичних матеріалів щодо цієї теми:

Тема Усовського протягом року епізодично спливала у польських та інших закордонних медіа. Українські ЗМІ відреагували на неї не дуже активно. Проте зараз журналісти телеканалу ZIK розгорнули її в цікавий та деталізований спецпроект. Вони проїхали сотні кілометрів сусідньою Польщею, дослідили численні місця проведення антиукраїнських акцій, перевірили десятки сумнівних громадян інших держав, які могли бути причетні до актів вандалізму, проаналізували гігабайти відеоматеріалів і закордоном спробували вийти на контакт з тими, ким в Україні мали б займатися спецслужби.

Журналісти дійшли висновків, що прах давно загиблих співвітчизників став зброєю у руках провокаторів, які намагаються посварити українців і поляків.

Все последние новости Украины сегодня и новости дня в мире на News UA