Обережно! В українському сегменті Інтернет простору працюють шахраї-здирники з РФ

Шахраї в українському інтернеті урізноманітнили свої схеми.

У цьому році в Україні фахівці зафіксували вже 82 фішингових сайти – шахрайських веб-ресурси, на яких злочинці під виглядом надання неіснуючих послуг переконують користувачів вводити конфіденційні дані своїх платіжних карт, отримуючи таким чином доступ до рахунків громадян і крадучи гроші.

“Кіберзлочинці все частіше роблять сайти із захищеним з’єднанням, про що говорить абревіатура https на початку адресного рядка. Ключове тут – літера s: її відсутність (якщо написано http, а не https) – це ознака фішингового сайту. Тепер уже наявність “s” вже не є гарантією того, що сторінка безпечна”

Шахраї освоюють нові види “послуг”: працевлаштування (віддалена робота), отримання онлайн-кредиту, продаж авіаквитків. “Для отримання зарплати потрібно було надати всі дані платіжної карти: не тільки номер, але і термін її дії, тризначний CVV2/CVC2-код безпеки зі зворотного боку карти”

Одним з останніх прикладів діяльності злочинців в 2017 році став запуск в інтернеті фішингового сайту-клону сервісу “Приват24”, – сайт http://pb24corp.at.ua виманював паролі доступу до “Приват24”.

Посилання на джерело: 20minut