Для кіберполіції та банків випустили додаток, який прискорить розслідування платіжних злочинів

CrimeCheck Online допоможе поліцейським швидше визначати місця скоєння злочинів, а банкам – блокувати рахунки шахраїв.


Це розробка Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА спільно з Департаментом кіберполіції НПУ. Над додатком працювали в рамках Національної програми сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків Safe Card.

CrimeCheck Online дозволить визначати рахунки, на які злочинці переказують вкрадені з карток гроші, а також автоматично встановлювати, у який саме банк надійшли кошти.

Зараз до додатку підключили 24-х співробітників Кіберполіції з 14-ти областей України.

До розробки вже надійшла інформація по 2247 зверненнях постраждалих. Загалом 23 банки обробили звернення та надали дані до CrimeCheck Online. Щоденно цю систему використовують вже 19 банків країни.

Як працює додаток?

CrimeCheck Online працює так:

  • Після того, як потерпілий заявив про інцидент на сайті Кіберполіції, чи особисто, інформацію передають в аналітичний центр департаменту, де проводять її обробку.
  • Уся інформація автоматично надходить до системи CrimeCheck. Банк, на рахунок якого шахраї переказували кошти, отримує повідомлення, проводить попередню перевірку та вживає заходів для блокування коштів, що надійшли. А також визначає місце скоєння злочину.
  • Цю інформацію завантажують в CrimeCheck Online для подальших оперативно-розшукових дій. У відповіді банку вказують як місце скоєння злочину, так і точний час шахрайської операції. Шахрайські рахунки блокують та вносять до міжбанківського чорного списку.

Начальник Департаменту Кіберполіції Сергій Демедюк зазначив, що додаток допоможе здійснити всі необхідні для розкриття злочину операції менш, ніж за добу, а не за тиждень, як раніше.