Як вінничанам зекономити на залізниці? Треба знати, в які дні їздити

Вартість поїздки в купе стала дорожчою з понеділка, 2 квітня. Ціну на всі інші місця у вагонах поїздів внутрішнього сполучення тепер вираховують за коефіцієнтами. Залежить вартість білету від дня тижня, в який треба їхати, і чи не свято тоді.

 

На скільки подорожчало купе і коли чекати ще змін тарифів, розповіла завідувачка квиткових кас залізничного вокзалу на станції Вінниці Людмила Кожухівська.
Подорожчання вартості купейних місць, як каже вона, проведуть у три етапи. З другого квітня вже відбувся перший етап. Підняли вартість квитка на купейне місце у поїзді на 3,4 відсотка.
Два наступні подорожчання будуть з першого липня та першого жовтня на стільки ж. То ж всього їздити у купе стане дорожче за півроку майже на десятину.
– Підняття тарифів стосується тільки купейних вагонів, – каже Людмила Кожухівська. – До тарифів на всі інші місця у поїздах внутрішнього сполучення з 2 квітня почали застосовувати гнучкий коефіцієнт. Тепер вартість квитка коливається. Найнижчий коефіцієнт у понеділок-четвер 0,9. А в п’ятницю та вихідні дні – 1,2.
Наприклад, у понеділок їхати з Вінниці до кінцевої поїздом «Київ-Хмельницький» коштує 22,41 гривні. А в п’ятницю за квиток за те ж місце у тому ж поїзді доведеться заплатити вже 24,16 гривні.
– Їздити у будні дні дешевше, ніж у вихідні, – каже Людмила Кожухівська. – Ми цю систему почали застосовувати з нуля годин другого квітня. Якоїсь реакції пасажирів ще не помітили. Система нормально працює.
Зміни у тарифах на залізничний транспорт почали застосовувати після наказу Мініфраструктури від 19 березня. Він набрав чинності з першого робочого дня квітня, і передбачає триразову індексацію вартості проїзду пасажирів у купейних вагонах потягів внутрішнього сполучення. Протягом року додадуть до тарифу купе 14,3 відсотка його вартості.
А ціни на проїзд у плацкартних вагонах, спальних (СВ) та в потягах приміського сполучення регулюють, за наказом, коефіцієнтами. Коефіцієнт зниження (від 0,7 до 0,95) робить тариф меншим у звичайні дні. У вихідні та святкові дні застосовують тепер коефіцієнт збільшення тарифу – від 1,01 до 1,2.
Вінничанам для довідки
У які дні їздити залізницею стало дешевше, а коли не вдасть зекономити?
У вівторок і у середу квиток продадуть дешевший на 10 відсотків від його тарифної вартості. А от у п’ятницю та неділю – навпаки. До сталого тарифу доплюсують 10 відсотків. У всі інші дні тариф лишається незмінним. Якщо тільки ці дні не світкові. Для поїздки у «червоний» день календаря теж застосують коефіцієнт збільшення, коли вибиватимуть квиток у залізничній касі.

По материалам 20minut.ua

Залишити відповідь

Share via