У Вінниці директор «Гостевії» тричі вистрілив у сусіда

Олег Гладько каже, що то був самозахист, бо сусід Микола Школа підняв на нього молоток. Останній тепер у лікарні міста Вінниці з пораненнями і стверджує, що молотка не було. Все почалося з чиїхось недопалків під парканом…

 

Для самозахисту чи через злість посварилися до крові сусіди на вулиці Анастасії Медвідь? У цьому тепер розбирається міліція. Опергрупа у бронежилетах та касках оточила триповерховий будинок стрілка, поки медики швидкої надавали першу допомогу пораненому.
Посварилися і облаяли один одного 56-річний вінничанин Микола Школа та 42-річний директор розважального комплексу Олег Гладько 14 березня. Живуть по сусідству в приватних будинках на вулиці Анастасії Медвідь. Один – у будинку повоєнного будівництва. Другий – у двоповерховому особняку з двометровим парканом.
Під цим парканом зі свого боку і знайшов купу сміття, коли сніг зійшов, Микола Школа. Чоловік розповідає, що зробив зауваження через це домогосподарці сусіда. Та відповіла, що сміття – не її роботодавців, і пішла геть. Тоді сердитий сусіда зачепив 17-річну дочку Олега Гладка, коли та прийшла додому. Мовляв, нащо недопалків на його територію накидала. Дівчина відповіла, що не палить.
– Дочка мені подзвонила і розповіла, що сусід її облаяв нецензурною лайкою. Знаю, що й раніше він до неї чіплявся, ніби ми кидаємо йому недопалки зі свого ґанку через паркан. Але в нас ніхто не палить, – каже батько дівчини, директор «Гостевії» Олег Гладько.
Вже сердитим він приїхав додому на своєму «Мерседесі» з дружиною і одразу подався на подвір’я до сусіда з наміром приткнути рота. Далі версії події обох сторін, які конфліктують не перший рік, розходяться.

– Він молотком ось по дверцятах сковзнув, потім лобове скло почав бити. Коли підняв на мене молоток, я дістав пістолет з-під сидіння і вистрелив. Це був самозахист, – каже директор «Гостевії» Олег Гладько (42)
Стріляв без попередження 
– Його дружина лишилася в машині, а він одразу до мене: «Ти чого малу чіпаєш?!», – розповідає Микола Школа. – Погрожував словесно, а потім почав руки простягати. Назвав мене бомжем і казав, що у нього все «схоплено» – міліція, прокуратура, суди. Шарпнув мене за куртку і хотів ударити в обличчя. Я вивернувся. Тоді він пішов до машини, дістав пістолет і вийшов до мене. На території мого двору зробив три постріли. Перший влучив мені в передпліччя, другий у спину, третій у мій будинок.
Микола каже, що тікав, як побачив, що Олег іде на нього з направленим у його бік пістолетом. Стріляв, як говорить Микола, сусід йому в спину. Поранений чоловік забіг у будинок і зачинив за собою двері. Гукнув дружині, щоб викликала міліцію та швидку. Ще пам’ятає, як стрілок повернувся у своє авто і поїхав до себе на подвір’я.
– Спочатку приїхала швидка, а потім з міліції люди. Всі у бронежилетах і в касках. Оточили його будинок. Звідти ніхто не виходив. Це поки мені ставили крапельницю і у швидку завантажували, я міг бачили. Після цього ми поїхали, – каже поранений, який зараз лежить у хірургічному відділення міської лікарні швидкої допомоги.
Страшне сусідство 
– Рука мене болить більше за лопатку, бо вона чомусь гноїться, – каже Микола Школа і показує гумові кульки, які хірург вийняв з ран. – Куртка пом’якшила силу дії травматичної зброї. Глибина поранень півтора-два сантиметри. Шви наклали на розрізи по три сантиметри. А якби у шию, не дай Бог, чи у голову поцілив, було б гірше. Просто коли я побачив, що він з пістолета прицілюється у мій бік, я повернувся, встиг зробити кілька кроків і став на свій ґанок. Через це кулі влучили не в голову, а нижче. Стріляв він з відстані трьох-чотирьох кроків.

– Людина виправдовується. Каже, що йому держава дала право на цих три постріли. Без будь-якого попередження він почав лупити по живій мішені, – каже батько п’яти дітей Микола Школа (56) 
Бачили пораненого батька дві його молодші дочки. Дівчаткам – три та сім років. Тепер, після пережитого переляку, вони бояться виходити на двір. А дружина Миколи остерігається сама вдома ночувати. Потерпілий каже, що жінка не спить, бо не знає, чого ще можна очікувати від сусідства із озброєним.
Щоправда, пістолет у Олега Гладька вже вилучили. Він мав дозвіл на носіння травматичної зброї. Возив із собою пістолет у машині, під водійським сидінням, роки чотири. Минулої середи, як говорить, скористався ним уперше.
– Я нічого не порушив. Це була самооборона. Згідно із законом маю зброю і право захищатися, – упевнений у своїй правоті директор «Гостевії».
Він колишній військовослужбовець. Служив у штабі Повітряних сил. Про те, що поранив майже колегу (Микола Школа був цивільним льотчиком, тепер – приватний підприємець), не здогадувався. Мовляв, погано знав сусіда, але що той конфліктна людина – був у курсі.
Молоток змусив стріляти 
– Посварилися б і розійшлися, і нічого б цього не було, якби він не пішов за мною з молотком, – розповідає свій варіант пригоди власник зброї. – Коли ми лаялися, молотка у нього в руках не було. Він прийшов з ним до моєї машини, коли я мав уже їхати.
За словами Олега, Микола подряпав йому молотком двері біля водійського сидіння і вдарив по лобовому склу. Все це – і стрілянина, що була після цього – трапилося не на подвір’ї сусіда, а під ворітьми, на проїжджій частині.
– Могло статися все, що завгодно, – каже Олег Гладько. – Дружина злякалася, вискочила з машини і крикнула: «Коля, що ж ти робиш? Май совість!» Треба було миттєво реагувати, а не чекати, вдарить він молотком чи ні. І коли він замахнувся на мене, я дістав пістолет з-під сидіння, біля якого стояв, і вистрелив. Він кинув молоток і нагнувся, щоб взяти щось важче з землі. Тоді я вистрелив ще раз.

Ці кульки витягли хірурги з пацієнта Миколи Школи. Він носить тепер їх з собою в кишені. Гільзи від них і від пізніше знайденої третьої кульки вилучили правоохоронці 
Куди влучив третій постріл, Олег не знає. Зате стверджує, що такі його дії – стрільба без попередження і на ураження – були правомірними. Що є стаття відповідальності про перевищення меж необхідної оборони, він знає, втім, каже, що не переживає про це:
– Я діяв за інструкцією. За якою? Право на носіння зброї є. Він на мене перший напав з молотком, і я вистрелив. Стріляти треба доти, поки людина не заспокоїться. Це ж не те що вистрілив у повітря – і все, помирилися. Він ще далі агресію проявляв. Можна було просто налякати? Вже налякали…
«Молодець, правильно зробив»
У райвідділ директора «Гостевії» не везли. І наручників йому не одягали. Він каже, що відчинив двері правоохоронцям і вдома давав пояснення. Після того ще раз ходив у міліцію пояснювати обставини події, бо викликали. Тим, що проти нього можуть порушити кримінальну справу, не переймається. Каже, буде доводити свою правоту. Як далі житиме з сусідом після такого, теж не надто переживає. Каже, раніше зі Школами не вітався – і тепер не буде.
– Мені священик говорив, щоб я першим казав: «Доброго дня». А вони ж не вітаються, то навіщо, – називає себе віруючою людиною Олег Гладько. – Зі священиком ще про цей випадок ще не говорив. У суботу сходжу… На роботі мені ніхто нічого не каже. Може, за спиною й кажуть щось, не знаю. А один сусід говорив: «Молодець, правильно зробив». Всі сусіди з Миколою Школою сваряться. Хтось за воду, хтось за електроенергію. Ми з ним кілька років по земельній ділянці судимося.
Причина – знесений вуличний туалет. Школа каже, що на його місці сусід, якому землі мало, вибудував гараж. Його опонент говорить, що навпаки, коли будувався, шматок своєї землі лишив сусідові. Цей їхній конфлікт дійшов до Верховного суду. Ціна питання – чотири тисячі гривень компенсації за знесений туалет і 25 тисяч моральної шкоди. Почалася ця справа ще у 2005 році.
Відтоді сусіди все сперечаються. То за кущі Школи, поламані снігом, що впав із даху Гладка. То за те, що дружину Миколи Олег зачепив дзеркалом своєї машини. Тепер – за торішнє сміття та невідомо чиї недопалки.

Справа на контролі 
Чи буде кримінальна справа з останнього конфлікту сусідів, один з яких поранив іншого, думає міліція. У секторі зв’язків з громадськістю обласного управління внутрішніх справ говорять: ще проводять дослідчу перевірку. В понеділок возили пораненого на судмедекспертизу. Від її висновків залежить справа. Перевірка на контролі слідчого управління.
Нагадаємо, що для криміналу досить травм середньої тяжкості. Ще нагадаємо, що перевищення меж необхідної оборони – теж кримінал. Чи було таке – теж мають встановлювати. Разом з тим розберуться, чи був молоток і де саме стріляв директор: на приватній території потерпілого, коли той вже тікав від пістолета, чи біля дорогої машини, під сидінням якої лежав пістолет. На дверцятах «Мерседеса» є подряпина. На лобовому склі – цятки від ударів. Чи від молотка ці сліди, теж розбиратимуться.
Тим часом поранений Микола Школа вже наймає адвоката. Перше, що той має зробити – написати в прокуратуру скаргу на міліцію. Поранений говорить, що його заяви про погрози з боку Олега Гладька проігнорували. Рішення міліції ще нема, а поранений вже готується його оскаржувати.

 

По материалам 20minut.ua

Залишити відповідь