Міжнародна програма фінансової освіти дітей «Афлатун» у Вінниці

Програма «Афлотун» в інших країнах реалізовується, як правило, некомерційними  громадськими організаціями. У Вінниці ж її впровадженням займається молодіжна громадська організація «Школа рівних можливостей» за сприяння Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради. Такі заняття допомагають дітям оволодівати навичками, які допомагають соціальній інтеграції в суспільстві та фінансовій грамотності.

Заходи по програмі «Афлотун» у місті розраховані на дітей віком 6-14 років і проходять у формі ігор, співів, опитувань. Однак, у багатьох країнах у ній задіяні і діти дошкільного віку. Її можна використовувати як в системі загальноосвітніх шкіл, так і в системі неформальної освіти. Програма розроблена так, щоб зацікавити дітей. У ній використовуються методи, які роблять дитину активним учасником навчального процесу. Направлена вона на навчання дитини опиратися на себе, щоб стати відповідальним, активним громадянином, ініціатором змін в своєму власному житті і житті суспільства. Довгострокова ж мета програми «Соціальної і фінансової освіти для дітей» полягає в тому, щоб вона була включена в систему національної освіти на державному рівні.

У 15 навчальних закладах обласного центру школярі різного віку навчаються правильно заробляти, заощаджувати та витрачати кошти. Заняття проходять у нестандартній формі. «Діти, наприклад, можуть робити різні вироби, які потім продають і на виручені кошти колектив за допомогою учителя вирішує, як цими коштами розпорядитися, — розповідає член правління громадської організації «Школа рівних можливостей» Вікторія Коломійчук. – Діти можуть закупити подарунки для дитячого будинку, витратити їх на потреби гуртка або ж поїхати відпочивати. Тобто вони реалізовують свої маленькі бізнес-плани».

Департамент у справах ЗМІ (vmr.gov.ua)Добавить комментарийВсе последние новости Украины сегодня и новости дня в мире на News UA