Які гарантії безпеки для України обговорюють в США: подробиці

США планують цієї весни, у 2024-у році, опублікувати гарантії безпеки для України на 10 років за умови, що конгрес схвалить виділення фінансування на підтримку Києва.

Про це повідомляє The Washington Post.

За словами американських чиновників, документ гарантуватиме підтримку короткострокових військових операцій та створення у майбутньому українських військових сил, які зможуть стримувати російську агресію. Угода передбачає конкретні обіцянки та програми, які допоможуть захистити, відновити та розширити промислову та експортну базу України, а також допоможуть країні у проведенні політичних реформ, необхідних для повної інтеграції до західних інститутів.

Документ складається з урахуванням чотирьох етапів, розповіли залучені до планування чиновники США: боротьба, будівництво, відновлення та реформування.

Етап будівництво у стратегії зосереджено на планах для майбутніх структур безпеки на суші, морі та в повітрі, щоб українці змогли дійти до високого рівня військового стримування, повідомляє один із високопосадовців. адміністрації США.

Водночас частина додаткових грошей, що були запрошені, спрямована на розвиток промислової бази України для виробництва зброї. Крім того, план включає додаткову протиповітряну оборону для створення захисних секторів навколо українських міст за межами Києва та Одеси та для відновлення ключових галузей української економіки та експорту, включаючи сталь та сільське господарство, пише WP.

Як зазначає один із співрозмовників видання, у Вашингтоні сподіваються, що угода про довгострокову підтримку забезпечить допомогу Києву у разі перемоги на президентських виборах восени цього року колишнього лідера США Дональда Трампа.