Хто може розраховувати на субсидії і скільки платитимуть: влада дала відповідь

Кожну заяву на отримання субсидії в Мінсоцполітики розглядають окремо, щоб зробити процес нарахування більш справедливим.

Про це повідомила Міністр соцполітики Марина Лазебна в інтерв’ю The Page.

При цьому враховують дані з декларації про доходи громадян, а також те, чи мають ті банківські депозити та чи здійснювали дорогі покупки.

“За підсумками минулого опалювального сезону ми частково скоригували критерії у бік підвищення адресності та справедливості, почали враховувати, наприклад, факти дорогих покупок чи наявність другого житла. Але кожне звернення за субсидією розглядається індивідуально. Рішення про призначення субсидії ухвалюється протягом 10 днів. За це час орган соцзахисту перевірить відомості, зазначені у заяві та декларації людини”, – сказала міністр.

Згідно з чинними правилами, при нарахуванні субсидії враховують витрати на оплату комуналки кожного окремого домогосподарства – вони не повинні перевищувати 15% доходу сім’ї.

“Згідно із законодавством, при нарахуванні субсидії спочатку здійснюється індивідуальний розрахунок розміру платежу кожного домогосподарства за комунальні послуги, але якщо узагальнити, то домогосподарство не повинно платити більше 15% свого сукупного доходу. За статистикою минулого опалювального сезону субсидіанти віддавали за комуналку в середньому 11% , решту оплачувала держава”, – додала Лазебна.