Власних запасів газу вистачило б Україні на 100 років

На початку лютого в ефірі одного з вітчизняних телеканалів політичний експерт та відомий столичний адвокат Владислав Ситюк озвучив надзвичайно чутливу і актуальну для національної безпеки України тему – колосальних запасів власних енергоресурсів. Вказана проблематика несправедливо залишається поза увагою ЗМІ та громадськості.

За даними Ситюка, у безпосередній близькості до зони бойових дій на Донбасі знаходиться Юзівське родовище, прогнозованою потужністю понад 4 трлн. кубометрів сланцевого газу.

Обсяги газу на цьому родовищі можуть не лише повністю задовольнити потреби України та гарантувати її енергетичну незалежність від РФ, а й зробити Київ потужним світовим експортером вуглеводнів.

Для порівняння, річна потреба України у природньому газі становить близько 35 млрд. кубометрів. Таким чином, переконаний експерт, наявних запасів Юзівського родовища вистачило б для потреб України протягом більш, ніж 100 років. Більш того, Україна могла б із споживача перетворитися на потужнього експортера.