Військові РФ викрадають українців призовного віку для параду на 9 травня та обміну полоненими

Російські війська на захоплених територіях масово викрадають чоловіків призовного віку, тим самим поповнюють обмінний фонд і готуються до 9 травня. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки МО України.

За даними української розвідки, на захоплених Росією територіях Харківської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Луганської, Донецької областей проводяться масштабні фільтраційні заходи. При цьому жертвами військових РФ найчастіше стають чоловіки призовного віку – ветерани АТО/ООС, колишні військові та правоохоронці, проукраїнські активісти.

Так, у приміщеннях херсонського ізолятора тимчасового тримання вже утримують понад 300 проукраїнських активістів та ветеранів АТО/ООС. яких допитують та катують.

У розвідці додали, що така сама ситуація спостерігається в селі Велика Лепетиха Херсонської області, де війська РФ створили фільтраційний табір, а його функціонування забезпечують близько 400 російських військовослужбовців, одягнених у форму Росгвардії. Російські солдати шукають та затримують чоловіків призовного віку, а потім масово вивозять їх у напрямку окупованого Криму. У ГУР МОУ додали:

«Головною метою таких дій є „поповнення обмінного фонду“. Українських заручників планують обмінювати на російських військових злочинців. Навіть за умови, якщо українці не брали участі у бойових діях 2022 року».

Також затриманих використовують в організації пропагандистських «парадів перемоги» та їх можуть спробувати видати за «військовополонених», а також провести вулицями захоплених міст.

Share via