Валерій Іщенко: Діюча в Україні система пільг потребує негайного і дієвого реформування

Народний депутат від «УДАРу», заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства та регіональної політики Валерій Іщенко вважає, що нинішня система пільг в Україні є недолугим спадком від радянської системи управління та потребує невідкладного реформування.

Політик зауважив, що на сьогодні право на пільги мають понад 18 млн. українців. «У державі налічується понад 350 категорій пільговиків і близько 700 видів пільг, компенсацій, виплат, привілеїв. Нинішня пільгова система вимагає щорічного утримання на рівні 170—180 млрд. гривень. Тому одним із першочергових завдань нового уряду повинно стати докорінне реформування цієї сфери», – переконаний народний депутат.

За словами Іщенка, усі ці роки замість побудови нової системи соціального захисту європейського типу Україна йшла шляхом «удосконалення» того, чого апріорі не можна вдосконалити. Лише в період з 1990-го по 2005 рік розширювалась і доповнювалася радянська законодавча база системи пільг, яка сьогодні налічує вже понад 150 нормативно-правових актів.

«Запровадження пільг, компенсацій та відшкодувань передбачалося спочатку для осіб, які мають визначні заслуги перед державою та особливий статус – інвалідів війни, учасників бойових дій, чорнобильців. Однак, паралельно йшов процес «пільгового ощасливлення» інших категорій населення. Зокрема істотно розширився контингент пільговиків за професійною ознакою, пільги фактично перетворилися на певний вид соціальної допомоги», – зауважив він.

Політик переконаний, що Україна якнайшвидше повинна пройти шлях до європейської системи соціального захисту населення. «Першим кроком має стати запровадження соціальної справедливості, тобто влада має розпочати реформу системи пільг із себе, другий крок – гідна зарплата, а не пільги. Третій – адресність надання пільг. І четвертий крок – мораторій на встановлення нових видів пільг», – наголосив Валерій Іщенко.

Залишити відповідь

Share via