В ОБСЄ підтвердили, що росіяни ґвалтували та вбивали дітей в Україні: є докази

У своєму виступі на Постійній раді у Відні 14 липня 2022 р. посол Майкл Карпентер навів приклади злочинів російських загарбників, посилаючись, зокрема, на повідомлення Уповноваженого з прав людини Людмили Денисової.

У другому звіті “Московського механізму” ОБСЄ, в рамках якого було створено експертну місію для вивчення наслідків вторгнення Росії в Україну, підтверджено неодноразові випадки сексуального насильства, скоєного російськими військовими, а також масові вбивства цивільного населення, зокрема дітей.

За словами Карпентера, другий звіт ОБСЄ, що охоплює період 1 квітня по 25 червня, «було боляче читати».

“Платні апологети путінського режиму, який творить ці жахи, хочуть, щоб ми повірили, що народ України робить це сам із собою. Але на нашому боці факти і не просто факти, а докази”, – заявив посол.

Масштаби звірств Росії є величезними, пише Карпентер.

Наприклад, місія послалася на безліч повідомлень про згвалтування та сексуальне насильство жінок і дівчаток з боку російських збройних сил. У доповіді згадується справа 23-річної Карини Єршової у Бучі, яка була викрадена, зґвалтована, катована та, нарешті, застрелена російськими військами.

У звіті також згадується повідомлення Уповноваженого з прав людини Денисової про те, що 25 дівчаток віком від 14 до 24 років утримувалися в підвалі в Бучі і зазнали групового зґвалтування російськими військами, внаслідок чого дев’ять із них завагітніли. У звіті також йдеться про те, що однорічний хлопчик зазнав сексуального насильства, а 78-річну жінку зґвалтували російські військовослужбовці.

У звіті задокументовано, що російські війська Бучі займалися «систематичними» пограбуваннями. Багато з цих предметів потім збували російські війська на базарах, створених у Білорусі для продажу награбованих товарів: «пральні машини, посудомийні машини, холодильники, ювелірні вироби, автомобілі, велосипеди, мотоцикли, посуд, килими, витвори мистецтва, дитячі іграшки та косметика, це лише приклади таких предметів», – розповів Карпентер.

Згідно зі звітом, «тільки в Бучі, за даними місцевої влади, 31 дитину віком до 18 років убито і 19 поранено». У доповіді генпрокурора області наводиться заява головного прокурора про те, що «всі діти були вбиті або поранені навмисне, оскільки російські військовослужбовці навмисне стріляли по автомобілях, що евакуювалися, на яких були прив’язані таблички «ДІТИ» і біла тканина, а також навмисне стріляли по будинках.

Деякі діти були свідками страт батьків, родичів та друзів, наслідки яких залишаться на багато поколінь.

“Крім того, місія передала повідомлення про те, що “близько 2000 дітей з різних дитячих будинків та дитячих установ” були “нібито переведені до Росії”, – зазначив Майкл Карпентер.

Share via