Унікальна спецоперація СБУ з ліквідації російського штабу на Поліссі посприяла звільненню Київщини, — Василь Малюк

Служба безпеки України привідкрила завісу над спецоперацією зі знищення тилового пункту управління росіян на Поліссі в березні 2022 року. Унікальна диверсійна операція з використанням важкої артилерії стала вагомим внеском СБУ у звільнення Київщини від окупантів.
Її деталі представлені у фільмі «Лігво ворога. Ліквідація» з документального циклу «СБУ. Спецоперації перемоги».
«Це була перша така диверсійна робота з використанням артилерійських сил. Вдале, якісне, диверсійне відпрацювання СБУ разом із артилеристами ЗСУ є прикладом того, що разом — ми сила. Воно посприяло обороні Київщини. Ми відбили ворога, і він був змушений відступати з території України», — наголосив Голова СБУ Василь Малюк.
У штабі розташовувалось керівництво російських військ, які наступали на Київ. Також окупанти зберігали поруч велику кількість техніки, боєприпасів і палива. Цей логістично-управлінський центр і став ціллю Служби безпеки.
Щоб вразити об’єкт, спецпризначенці СБУ непомітно доставили артилерію у так звану сіру зону, впритул до російських позицій. Важкі 152-мм гармати перекидали на диверсійному рейді у безпосередній близькості до ворога.
«Це була зухвала операція. По суті, за декілька кілометрів від ворога хлопці готували позиції для роботи нашої артилерії», — зазначив Голова СБУ.
Завдяки успішному артилерійському відпрацюванню командний пункт загарбників було знищено. Спецоперація була реалізована СБУ у взаємодії із 44 артилерійською бригадою ОК «Захід» ЗСУ.
Як наголосив Василь Малюк, після цієї операції ЦСО «А» та 13-те Головне управління військової контррозвідки СБУ разом із Силами оборони продовжили робити свій внесок у звільнення Київщини: мінували логістичні артерії, підривали мости та нищили російську техніку та окупантів.
Нагадаємо, у першому фільмі циклу «СБУ. Спецоперації перемоги» розкриваються деталі підготовки операцій Служби безпеки зі знищення Кримського мосту. У другому – як снайпери Центру спецоперацій «А» СБУ воювали за «Дорогу життя» під Бахмутом навесні 2023 року.