Україні потрібна військова допомога без обмежень: Зеленський звернувся до НАТО

Україні потрібна військова допомога без обмежень, заявив президент країни Володимир Зеленський на саміті НАТО у четвер, 24 березня.
“Українська армія протистоїть вже місяць у нерівних умовах! І я вже місяць повторюю вам про одне. Щоб рятувати людей і наші міста, Україні потрібна військова допомога без обмежень. Як без обмежень Росія застосовує проти нас весь свій арсенал. Руйнує все живе. Будь-які об’єкти – від житлових будинків до церков, від складів з їжею до університетів, від мостів до лікарень”, – заявив президент.
Він нагадав, що Україна зверталася до НАТО із проханням надати 1% всіх своїх танків і літаків.
“Але не дали нам жодного… Це найстрашніше під час війни – не мати ясних відповідей на запити про допомогу. Україна ніколи не бажала цієї війни. І не хоче воювати роками. Ми просто хочемо врятувати наших людей. Хочемо вижити! Як і будь-який народ, ми маємо на це право. Право на життя. Право на цей відсоток”, – сказав Зеленський.
“Я не звинувачую НАТО. Ви не повинні. Це не ваші ракети та бомби руйнують наші міста. Сьогодні були фосфорні бомби. Убиті і дорослі, і діти. Я просто хочу, щоб ви знали: Альянс ще може запобігти смерті українців від російських ударів. Надавши нам всю ту зброю, якої ми потребуємо”, – додав президент.
Також він наголосив, що Україна не перебуває в Альянсі і не може пред’являти блоку претензій у зв’язку з ненаданням їй озброєння, але, за його словами, “українці ніколи не думали, що Альянс і держави Альянсу – це зовсім по-різному”.
“Що у питаннях життя і смерті ви по-різному можете бути силою, а ось разом – ні. Що і НАТО може боятися… Боятися дій Росії. Упевнений, ви розумієте, що Росія не думає зупинятися в Україні. Хоче піти далі. Проти східних членів НАТО. Країни Балтії, Польщі та інших. Чи перестане тоді НАТО сумніватися? Хто може бути впевненим у цьому?” – сказав він.
“Питання про п’яту статтю фундаментальне. Я просто хочу, щоб ви знали, що ми думаємо про це. І я щиро бажаю вам, щоб ми помилялися. У своїх оцінках. У своїх сумнівах. І щоб це так було – що у вас дійсно дуже міцний Альянс. Якщо ми помиляємось, то мир у безпеці. Але якщо ми не помиляємося хоча б на один відсоток, я прошу переглянути ваше ставлення. І реально подбати про безпеку”, – зазначив Зеленський.
Крім того, Зеленський запропонував лідерам країн Альянсу “не казати, що наша армія не відповідає стандартам НАТО”.
“А єдине, що я у вас прошу… Прошу заради наших військових… Після такого місяця війни… Війни проти Росії… Більше ніколи… прошу вас ніколи не кажіть нам, що наша армія не відповідає стандартам НАТО”, – сказав він.
“Ми показали, на що здатні наші стандарти. І як багато ми можемо дати спільній безпеці в Європі та світі. Як багато ми можемо зробити для захисту від агресії проти всього, що ми цінуємо. Що ви цінуєте”, – сказав президент.
Також він зазначив, що “НАТО ще має показати, що може зробити Альянс. Для порятунку людей. Показати, що це дійсно потужне оборонне об’єднання у світі. Світ чекає. Україна чекає. Чекає на реальні дії. Реальні гарантії безпеки. Від тих, чиє слово коштує довіри. І чиї дії можуть зберігати світ. По-справжньому. Пропозиції – на столі. Наші потреби – на столі. Мир – потрібен нам негайно. Відповіді – тільки за вами”, – сказав президент.
Share via