Українцям дозволили колоти бустерну дозу вакцини: хто і як може її отримати

В Україні уже було дозволено введення бустерної дози для певних категорій населення, а з 6 січня її зможуть вводити всім охочим громадянам від 18 років, через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації.

Про це повідомляє МОЗ Україні у Telegram-каналі.

Бустерна доза необхідна для посилення ефективності вакцини, що з часом знижується у всіх вакцинованих людей. Третя доза вакцини забезпечує більш сильний та тривалий захист від COVID-19.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer. Тим, хто щепився вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Якщо якась із рекомендованих вакцин буде відсутня, третю дозу дозволено робити іншим препаратом згідно схем вакцинації в Україні. Отримати її можна у будь-якому пункті чи центрі вакцинації від COVID-19.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на сторінці Facebook навів статистику захворюваності у світі на COVID-19 та закликав українців “зробити свідомий вибір на користь вакцинації від коронавірусної хвороби та допомогти здолати епідемію”.

За його словами, бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса “Омікрон”. Вакцину бажано вводити у період від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Поділіться
EN RU UK