У британській розвідці повідомляють про проблеми Росії через втрату безпілотників в Україні

У російсько-українській війні безпілотні літальні апарати відіграли ключову роль для обох сторін, хоча вони й постраждали від високих втрат, оскільки БПЛА виявились уразливими як для збивання, так і для електронних перешкод. Про це повідомляє Міноборони Британії із посиланням на британську розвідку.

Як уточнюють у відомстві, Росія спробувала реалізувати концепцію «розвідувального удару», яку вона вдосконалила у Сирії. При цій концепції застосовуються розвідувальні БПЛА визначення цілей, які потім уражаються авіацією чи артилерією.

У розвідці зазначають, що Росія зазнає нестачі відповідних розвідувальних БПЛА для виконання цього завдання, що посилюється обмеженнями її внутрішніх виробничих потужностей внаслідок санкцій.

Водночас російські літаки продовжують уникати польотів над українською територією через загрозу з боку українських зенітно-ракетних комплексів. У Міноборони Британії додали:

«Якщо Росія продовжить втрачати безпілотники нинішніми темпами, можливості розвідки, спостереження та рекогносцювання російських сил ще більше погіршуватимуться, що негативно позначиться на оперативній ефективності».