Три області України на межі потрапляння в «червону» зону карантину

Міністерство охорони здоров’я оновило показники регіонів за COVID-19. Донецька, Полтавська та Черкаська області знаходяться на межі потрапляння в «червону» зону.

Так, у цих регіонах перевищено відразу два показники — коефіцієнт виявлення випадків інфікування і рівень госпіталізацій. У Донецькій області коефіцієнт інфікування становить 21% при нормі 20%, рівень госпіталізацій 73,9 при нормі 60. У Полтавській області 20,1% і 81,4 відповідно. У Черкаській області — 22,9% і 92,3.

Згідно з роз’ясненнями МОЗ, «червоний» рівень встановлюється в тих регіонах, де впродовж трьох днів поспіль перевищені два і більше показника за COVID. У Донецькій та Черкаській областях обидва показники перевищені вже як мінімум три дні поспіль, у Полтавській області — два дні.

Зараз в «червоній» зоні знаходяться 12 регіонів: Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.

У «помаранчевій зоні» залишаються Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська та Черкаська області.

Ще три області «жовті» — Закарпатська, Івано-Франківська і Херсонська.

Відзначимо, в «червоній» зоні діють найбільш жорсткі обмеження. Зокрема, заборонена робота ТРЦ, кафе і ресторани працюють лише на винос, школярі переходять на дистанційну форму навчання. Обмеження щодо роботи транспорту вводяться місцевою владою окремо.

EN RU UK