Субсидії боржникам: в яких двох випадках відмовлять в соцдопомозі

Органи соцзахисту зобов’язані перевіряти наявність боргів у прохачів субсидій.

Про це нагадують у Міністерстві соціальної політики.

За даними відомства, два види боргів можуть завадити оформити субсидію.

Перший, якщо у людини є заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці. Також перешкодою для оформлення субсидії є така заборгованість у вашого члена сім’ї.

З цього випадку є винятки і розраховувати на субсидію можна, якщо така заборгованість є у члена сім’ї, який: вважається безвісно відсутніми за рішенням суду; має правовий статус зниклої безвісті особи; є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря; відсторонений від роботи (посади) в порядку забезпечення кримінального провадження; перебуває під домашнім арештом або тримання під вартою.

Другий випадок — наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 340 грн на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Отримують таку інформацію від підприємств, які надають комунальні послуги.

«Винятком є наявність заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов. Наявність такої заборгованості не перешкоджає оформленню субсидії», — йдеться в повідомленні.

Якщо заборгованість зі сплати комунальних послуг виникла і опалювальний сезон вже розпочався, все рівно є можливість оформити субсидію, зазначають у Мінсоцполітики.

EN RU UK