Що чекає українську гривню після місцевих виборів: прогноз аналітика

На початку жовтня 2020 р. на валютному ринку України склалася тенденція по девальвації гривні, яку Нацбанк намагається стримати, але не результативно. Який курс можна очікувати після виборів?

За словами експерта економічних програм Українського інституту майбутнього Даниїла Моніна, зараз Нацбанк проводить заходи по стриманню девальвації гривні, але істотних змін, хоча й використано з резервів майже 282 мільйони доларів, на жаль, ми не бачимо. В четвертому кварталі девальвація гривні продовжиться, оскільки вона відтворює суть процесів, що відбуваються на фоні відтоку капіталу в кризу, але падіння гривні призупиниться і буде не критичним.

Майбутні місцеві вибори можуть істотно вплинути на ситуацію, оскільки, якщо перед виборами буде введено жорсткий карантин, друга хвиля економічної кризи неминуча. Але саме жорсткий карантин може вбити усі рейтинги, тому можна прогнозувати, скоріш за все, продовження м’якої девальвації гривні. А от після виборів можливі два варіанти розвитку подій. Перший – це жорсткий карантин з усіма наслідками, та другий – більш м’який. І на думку аналітика, курс гривні може, навіть, укріпитися.

Підпишись на нас в Telegram, щоб отримувати більше свіжих новин!