Шахраї створили фейкові сайти Приват24 та Monobank: як не стати їхньою жертвою

Шахраї запустили нові фішингові сайти, мета яких — збір телефонних номерів українців. Вони маскуються під офіційні інтернет-ресурси, зокрема сайти ПриватБанку, Monobank та інших відомих українських банків.

Про це розповідає Internetua.

Як уточнили фахівці з кібербезпеки, шахрайські сайти копіюють зовнішній вигляд згаданих компаній і публікують переконливу інформацію про послуги організацій та їх юридичні адреси. При цьому вони розміщуються лише на 3-х доменах, які використовують близьке до оригіналу написання адрес, щоб надати видимість правдоподібності: privatbank.in.ua, mono.org.ua.

Всі ці сайти використовують різні хитрощі для того, щоб отримати номер телефону відвідувача. Так, на фальшивому сайті Приват24 пропонується ввести номер телефону, щоб отримати посилання для завантаження мобільного додатка.

Фейкровий сайт Монобанку пропонує оформити картку з великим кредитним лімітом.

Мета цих хитрощів одна — отримати номер мобільного телефону, в деяких випадках, й ім’я відвідувача. Заради експерименту журналісти ввели номер телефону, але так і не дочекалися ані посилань на завантаження додатків, ані дзвінка «менеджера». Очевидно, номер просто потрапив до бази для подальшого застосування.

EN RU UK