СБУ викрила двох мешканців Луганщини на діяльності проти основ національної безпеки України

Співробітники Управління Служби безпеки України у Вінницькій області продовжують системну роботу із протидії незаконній діяльності, спрямованій на послаблення державного суверенітету України та зміну меж її території.

Так, слідчі СБУ здійснили заочне повідомлення про підозру у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України за участь у терористичній організації бойовику так званої «ДНР».

Правоохоронці задокументували, що мешканець Сєвєродонецька, приєднавшись до лав так званого «1 армійського корпусу ДНР», впродовж 2017 року, зокрема, здійснював збір відомостей щодо дислокації, переміщення та чисельності українських військових підрозділів. Отриману інформацію бандугруповання використовували у злочинній діяльності проти сил антитерористичної операції.

Також слідчі СБУ здійснили заочне повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) мешканцю міста Стаханов.

Оперативники спецслужби встановили, що він налагодив видобуток та реалізацію кам’яного вугілля з однієї з шахт на тимчасово окупованій території Луганщини. За безперешкодне ведення «бізнесу» чоловік сплачував незаконним збройним формуванням гроші у вигляді «податків і зборів». Правоохоронці задокументували перерахування ним у так званий «бюджет ЛНР» близько 4 мільйонів гривень.

У межах відкритих кримінальних проваджень тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

 

Пресгрупа УСБУ Вінницькій області